wyprawy


Tajlandia by Dawid Markoff

Bośnia i Hercegowina – bardzo doświadczone Sarajewo, jeszcze bardziej doświadczony Mostar i serbska Banja Luka. Do tego wiele innych miejsc. Zakochałem się w Bośni!

Tajlandia by Dawid Markoff

Tajlandia – Genialny miesięczny pobyt w Tajlandi. Wigilia w klubie drag queen, sylwester na tajskim boksie dla lokalsów… i wiele, wiele więcej!

Grecja Saloniki by Dawid Markoff

Grecja – Saloniki pod każdym względem przypominają Neapol – jest chaos, brud, hałas i przerażenie w pierwszych chwilach. I tak samo jak z Neapolem, po jakimś czasie przychodzi fascynacja tym miejscem!

Kosowo by Dawid Markoff

Kosowo – kraj, który zawsze wydawał mi się odległy, nie do zdobycia, mafijny, niebezpieczny, skorumpowany… Wszystko co najgorsze zawierało się w moich wyobrażeniach właśnie w nazwie tego najmłodszego (wciąż przez wiele państw świata nieuznawanego) kraju. Postanowiłem sprawdzić.

Estonia by Dawid Markoff

Estonia – Estonia nieodkryta! Byłem w miejscach, o których pewnie nawet nie słyszeliście. Koniecznie zobaczcie zdjęcia i wideo! Ja się w tym kraju zakochałem!

ZEA Uzbekistan Tadżykistan by Dawid Markoff

ZEA / Uzbekistan / Tadżykistan – moja najlepsza wyprawa do tej pory! Wspaniały Uzbekistan i Tadżykistan, doprawione krótkim pobytem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Włochy by Dawid Markoff

Włochy – od pięknych rejonów, poprzez skaliste miasto, po totalny rozpierdol Neapolu. W tej serii vlogów jak i na tych zdjęciach pokażę Wam pełen przekrój tego niesamowitego kraju!

Wojna w Ukrainie by Dawid Markoff

Wojna w Ukrainie – byłem w miejscach, które jeszcze do niedawna były okupowane przez rosyjskie wojska. Widziałem masowe groby oraz straszne zniszczenia. Nigdy tego nie zapomnę!

Łotwa by Dawid Markoff

Łotwa – 10 dni w Łotwie na zdjęciach jak i 6 odcinkowej serii vlogów na Youtube! Jednocześnie była to moja pierwsza samotna wyprawa. Spodobało mi się!

Armenia by Dawid Markoff

Armenia – kraj niesamowitego chaosu. Z jednej strony piękny, a z drugiej odpychający. Podczas tej wyprawy działo się tak wiele, że nie sposób to wymienić w kilku zdaniach. Zapraszam do zdjęć, ale i zwłaszcza to materiałów wideo!

Dania LEGO House Billund Vejle by Dawid Markoff

Dania – niesamowity budynek LEGO House i maluteńkie, ale urokliwe Billund. Do tego położone niedaleko portowe miasto Vejle z przedziwną architekturą.

Albania 2019 by Dawid Markoff

Albania. Chaotyczna, brudna, nie do okiełznania i zrozumienia… Jednocześnie wspaniała, wyjątkowa, przyjazna. Kraj, który przed wyjazdem postrzegałem inaczej. Chciałbym tam jeszcze wrócić!

Mediolan 2019 by Dawid Markoff

Mediolan. Hałaśliwy, zatłoczony, upalny, na swój sposób ciekawy. Szybki pobyt w stolicy mody – relacja na zdjęciach jak i materiale wideo.

Malta 2018 by Dawid Markoff

Sliema, Valletta, St. Julians, Gozo, Xlendi…. Niesamowita Malta poza sezonem. Ciepła, ale i wietrzna i deszczowa. Wspaniała pod względem widoków. Dla mnie taka mieszanka zachodu i wschodu z domieszką włoskiej fantazji i brytyjskiego klimatu.

Rosja Moskwa 2017 by Dawid Markoff

Moskwa, Rosja. To swoista wisienka na torcie wypraw na wschód. Ogromna, zróżnicowana, z przepychem na ulicach… Ja przed wyjazdem wyobrażałem ją sobie całkiem inaczej!

Serbia i Macedonia 2017 by Dawid Markoff

Belgrad (Serbia) – Skopje (Macedonia). Może nie jest to wschód a południe Europy, ale pod względem klimatu to typowo wschodni wyjazd! Polecam, bardzo 'egzotycznie’, zwłaszcza w Skopje!

Białoruś 2016 by Dawid Markoff

Brześć – Witebsk – Mińsk, czyli niesamowita Białoruś. Latem jeszcze fajniejsza.

Gruzja 2016 by Dawid Markoff

Tbilisi – Kazbegi – Cziatura – Batumi, czyli wszystkie kontrasty Gruzji. Chaotyczna stolica kraju, niesamowity Kaukaz, zapomniana przez świat i nieodwiedzana przez turystów Cziatura i skąpane w upale, pełne kiczu ale i ciekawych miejsc Batumi.

Ukraina 2015 by Dawid Markoff

Lwów – Kijów, czyli Ukraina po raz drugi. Lwów bardzo polski, klimatem przypominający wiele naszych miast. Kijów natomiast całkiem w innym stylu – zaskakująco piękny, ze wspaniałymi kamienicami, ale i ponurymi i depresyjnymi blokowiskami.

Wschodnio 2014 by Dawid Markoff

Odessa (Ukraina) – Kiszyniów (Mołdawia) – Tyraspol (Naddniestrze), czyli klasyczna wschodnia wyprawa. Niesamowicie biedna, ale klimatyczna Odessa. Kiszyniów bardzo betonowy, chaotyczny, typowe miasto Mołdawii. Nieuznawane przez świat Naddniestrze – udało mi się tam wjechać!

Białoruś

Mińsk, czyli moja pierwsza wyprawa na wschód i jednocześnie na Białoruś!


skomentuj
kategoria: tagi: 
menu
o mnie
wyprawy na wschód i nie tylko
najnowsze wpisykategoriearchiwum blogamoje rzeczy


portfolio
instagram
threads
youtube
tiktok
pogadajmy podcastJako że to blog, to mam tu również klasyczne blogowe wpisy, w których pokazuję moje codzienne życie: sesje zdjęciowe, wyprawy i tym podobne rzeczy. Wszystko mobilnie, ze smartfona:Jeżeli spodobały ci się moje materiały na Youtube lub zdjęcia, postaw mi kawę - będzie mi naprawdę niezmiernie miło:

Postaw mi kawę na buycoffee.toBardzo doświadczone Sarajewo, jeszcze bardziej doświadczony Mostar i serbska Banja Luka. Zakochałem się w Bośni! Zobacz→

Bardzo fajna sesja studyjna z Julią Łukiewską. Tak jak lubię! Zobacz→

Globalna sesja zdjęciowa dla XIAOMI! Producentem OnlyOnly, agencją odpowiedzialną za całość GONG. Ogromna duma! Zobacz→

Genialny miesięczny pobyt w Tajlandi. Wigilia w klubie drag queen, sylwester na tajskim boksie dla lokalsów... i wiele, wiele więcej! Zobacz→

Absolutnie niesamowite Kosowo - całkiem inne, niż się go spodziewałem. We wpisach zdjęcia jak i vlogi.. Zobacz→

Estonia nieodkryta! Byłem w miejscach, o których pewnie nawet nie słyszeliście. Ja się w tym kraju zakochałem!. Zobacz→

KIedyś fotografowałem również na klasycznych negatywach, a głowę miałem pełną przedziwnych pomysłów. Zobacz→

Szybka studyjna sesja na białym i czarnym tle, bez specjalnych udziwnień. Na dzień przed wylotem Franka na międzynarodowy kontrakt. Zobacz→

Niesamowite Uzbekistan i tadżykistan. Duszanbe, Chiwa, Buchara czy Samarkanda. A wszystko doprawione krótkim pobytem w Abu Dabi. Wszystko na zdjęcich i we vlogach. Zobacz→

Od pięknych rejonów, poprzez skaliste miasto, po totalny rozpierdol Neapolu. W tej serii vlogów jak i na tych zdjęciach pokażę Wam pełen przekrój tego niesamowitego kraju! Zdjęcia i vlogi. Zobacz→

Sesja do zimowego numeru Digital Camera Polska w szklarni w Powsinie z pięknymi Różą i Roksaną. Zobacz→

Byłem w miejscach, które jeszcze do niedawna były okupowane przez rosyjskie wojska. Widziałem masowe groby oraz straszne zniszczenia. Nigdy tego nie zapomnę!. Zobacz→

Pełna kontrastów Łotwa. Zarówno na zdjęciach jak i w 6 odcinkowej serii vlogów. Zobacz→

Kinga Cymerman przed moim obiektywem w minimalistycznej sesji beauty! Zobacz→

Z jednej strony piękna, a z drugiej niesamowicie abstrakcyjna Armenia. Wyprawa tak szalona, że nie da się jej opisać w kilku zdaniach. Zobacz→

Niesamowity budynek LEGO House i maluteńkie, ale urokliwe Billund. Do tego położone niedaleko portowe miasto Vejle z przedziwną architekturą. Zobacz→

Sesja zdjęciowa do kampanii „Ogródki ze smakiem” organizowanej przez Electrolux. Niesamowicie pozytywna i pełna energii Jagna Niedzielska! Zobacz→

Wykonałem kilka zdjęć do najnowszej książki Marty Grzebyk z Krytyki Kulinarnej. Okładka + przekładki. Jak zawsze w super ekipie ze Studia Odczaruj Gary! Zobacz→


Władysławowo, Jurata, Jastarnia, Chałupy, Muzeum Figur Woskowych, deszcz, wiatr, diabelskie koło, roller coster... Przeczytaj→


Kinga i Agnes we wspaniałej bieliźnie God Save Queens. Na Instaxach. Zobacz zdęcia→


Reklamowa sesja zdjęciowa do magazynów Viva! Oraz Uroda Życia. Zobacz zdjęcia→


Ada i Aleks do sierpniowego wydania Digital Camera Polska. Tu w wersji reklamowej - rozszerzonej o elementy graficzne. Zobacz zdjęcia→


Kilka polaroidów wykonanych podczas zdjęć do sierpniowego numeru Digital Camera Polska. Zobacz→
© Dawid Markoff
Wszelkie prawa zastrzeżone