
Kolejna edycja Warsztatów Fotografii Kulinarnej, które poprowadziłem w Akademii Fotografii dla wspaniałych kursantów. Trzeci dzień zajęć to zawsze restauracja – tym razem Bar Studio w PKiN. Piękna, słoneczna sobota, więc nie mogło być inaczej – zajęcia zrobiłem na zewnątrz z wykorzystaniem światła zastanego. To była świetna decyzja!









kategoria: cyfrowo, różne tagi: canon, dawid markoff, fudoffpl, warszawa
burza, budynki, skwarek, obrona, relaks, relaks i winyle
W końcu przyszły upały… a z nimi wspaniałe burze, które uwielbiam! Nawet, gdy zastaną nas w centrum miasta. Oświetlone zachodzącym słońcem blokowiska to mój fetysz, ale to już chyba wiecie (Ci nieliczni, którzy tu czasami zaglądają). Zmęczony spacerem Skwarek to szczęśliwy Skwarek i fajna obrona dyplomowa, którą mieliśmy okazję oceniać kilka dni temu z Adrianem i Maćkiem. Acha, no i oczywiście relaks w trójkę.

#wewindzie musi być, no i oczywiście winyle również. Thundercat „Apocalypse” – wspaniały album na czerwonych winylach, który zawsze chciałem mieć. Poniżej będzie jeszcze stary album Logic – absolutna perełka, którą znalazłem w Empiku! Skwarek ukończył psie przedszkole, więc i dostał dyplom. Noc Muzeów to dla nas od dawna jedynie jedzenie – klasycznie już najlepsze zapieksy w stolicy. Zajęcia z fotografii biżuterii na modelce i niezastąpiona, szalona Alex🙂 No i oczywiście Magda stojąca na parapecie i robiąca polaroida Vladowi.

kategoria: mobilnie, różne tagi: budynki, dawid markoff, galaxys8, podsumowanie, skwarek, warszawa, winyle
wierzbno, skwarek, justynka, pistolet i warsztaty fotografii kulinarnej
Metro Wierzbno, niedziela, powrót z Psiego Przedszkola. Mokotów = pistolety, a potem winda w PKiN. Spacerowanie wieczorami i Justynka z psiakiem u mnie w Akademii. Na koniec selfie w windzie i kawa w majówkę, ale to było już w filmiku wpis wcześniej.

Warsztaty z fotografii kulinarnej które poprowadziłem dla super grupy najpierw w Akademii Fotografii, a potem w restauracji Liberte na Saskiej Kępie. Zrobiliśmy wiele super zdjęć, było ekstra. Na koniec prezent od grupy… Dzięki!:)

kategoria: mobilnie, różne tagi: dawid markoff, galaxys8, podsumowanie, skwarek, warszawa
budynki, piękne niebo, studenci i błogie lenistwo
Wiosna, piękne niebo, temperatury coraz fajniejsze… I zachody słońca, które kocham w Warszawie. Mikołaj na zajęciach z portretu, które poprowadziłem dla studentów za Karola Grygoruka, a obok Gosia i jej koszulka. Potem wystawa fajnych zdjęć z Justynką i Skwarkiem no i klasycznie już selfie #wewindzie. No i odzyskałem moją starą 50tkę! A już o niej zapomniałem.

Spacery ze Skwarkiem po dzielnicy – głównie zieleń, głównie Służewski Dom Kultury. Justynka kupiła fajną książkę o Tokyo. Zawsze chciałem tam pojechać, chociaż chyba bardziej ociąga mnie Korea Południowa. W planach mam wciąż wyjechanie na miesiąc so Seulu i pomieszkanie tam tak, jak zwykli mieszkańcy tego miasta. Spacerowanie, fotografowanie, czytanie książki w parku… Lilith (edycja 2018) z browaru Golem zawsze na propsie!

kategoria: mobilnie, różne tagi: akademia fotografii, budynki, dawid markoff, galaxys8, podsumowanie, skwarek, warszawa
skwarek, skwarek, skwarek, zdjęcia, skwarek
Nowy członek rodziny: Skwarek. Szalony, popieprzony, diabeł, przytulas, słodziak, wulkan energii, kombinator, psotnik… Po prostu rasowy Staffordshire Bull Terrier! Pomimo 9 tygodni był już ze mną na sesji zdjęciowej, na Służewiu w Domu Kultury z Justynką, Pauliną, Tosią i Karolem, jechał kilka razy metrem, autobusem…

W drodze do Arkadii po ten śmieszny pojemnik na psa trafiłem na starą, opuszczoną myjnię samochodową. Fajna! Studio Odczaruj Gary i sesja zdjęciowa dla Dilmah z Asią. W studio oczywiście Leja Asi i szalona Wanda należąca do Wery. Zdjęcia jak zawsze super (tu odpowiadałem jedynie za światło, piękne kadry uwieczniła Asia:)

kategoria: mobilnie, różne tagi: dawid markoff, galaxys8, joanna matyjek, odczaruj gary, podsumowanie, skwarek, warszawa
sesja dla loreal, kolejny dobry winyl, wysiłek i nowy rok
Bardzo fajny, czwartkowy poranek, czyli sesja zdjęciowa dla L’Oreal do magazynu Viva. Super wnętrze, super światło, fajni ludzie… Moje kolejne muzyczne odkrycie: Yves Tumor. Winyl oczywiście z mojego ulubionego sklepu w Warszawie – SideOne. Pot i wysiłek, ale uzależniający! Akademia, a na koniec Ela retuszująca moją sesję zdjęciową do Digital Camera Polska oraz noworoczne zdjęcie ze wspaniałymi ludźmi (plus Krzyśkiem Ibiszem;)!

kategoria: mobilnie, różne tagi: dawid markoff, galaxys8, lublin, podsumowanie, warszawa
menu
o mnie
wyprawy na wschód i nie tylko
najnowsze wpisy
- hong kong: cmentarz pok fu lam
- hong kong: ma wan
- hong kong: wioski rybackie ma wan chung i tai o
- hong kong ponownie 1
- witaj hong kongu, ponownie!
- ogień!
- toruń ponownie 2
- toruń ponownie 1
- toruń, wschód słońca
- trash
- roxi
- displate party
- po prostu praga
- anita
- helsinki, suomenlinna
- helsinki 2
- helsinki 1
- prom z tallinna do helsinek
- estonia, narwa – dzień zwycięstwa w moskwie
- estonia, tallinn
- doha, lotnisko
- hong kong 3
- hong kong 2
- hong kong, sai wan swimming shed
- hong kong, victoria peak
- hong kong 1
- wietnam, saigon 3
- wietnam, jest dobrze!
- wietnam, saigon 2
- wietnam, pałac zjednoczenia
kategorie
- abstrakcje
analogowo
backstage
Bez kategorii
chłopaki
cinemagraph
cyfrowo
dziewczyny
kulinarne
miejsca
mobilnie
osobowości
panoramy
pierdupierdu
polaroid
poradnik
portfolio
przedmioty
publikacje
różne
wydarzenia
wyprawy
archiwum bloga
moje rzeczy
portfolio
instagram
youtube
tiktok
moja muzyka
pogadajmy podcast


Moje muzyczne alter ego! Na platformy streamingowe trafił właśnie mój drugi album muzyczny! 40 minut muzyki, 14 utwórów + bonus. Wpadnij, odsłuchaj i podaj dalej (album dostępny jest równie na Apple Music i Youtube Music):

Jako że to blog, to mam tu również klasyczne blogowe wpisy, w których pokazuję moje codzienne życie: sesje zdjęciowe, wyprawy i tym podobne rzeczy. Wszystko mobilnie, ze smartfona:

Jeżeli spodobały ci się moje materiały na Youtube lub zdjęcia, postaw mi kawę - będzie mi naprawdę niezmiernie miło:


Parada w Moskwie 9 maja. Moim ogromnym marzeniem było zobaczyć ten surrealistyczny spektakl na własne oczy właśnie z brzegu Narwy. Udało się! Dodatkowo odwiedziłem Finlandię. Zobacz→


Chyba najbardziej niesamowite miasto świata - nie do okiełznania w trzy dni. Starałem się jednak jak mogłem!. Zobacz→


Wietnam totalnie mnie zaskoczył - wyobrażałem go sobie całkowicie inaczej. I zakochałem się w nim a Saigon po tygodniu traktowałem jako swoje miasto!. Zobacz→


Fajna sesja z Marysią w centrum Warszawy. Kilka ciekawych stylizacji i dobrych kadrów + część wykonana w studio. Zobacz→


Kilka fajnych stylizacji, Kasia i Warszawa. Szybka streetowa moda bez kompromisów. Zobacz→


Kilka dni na Podlasiu. Najchętniej spędziłbym tam z miesiąc, ale na chwilę obecną musi mi wystarczyć i to. Ale jeszcze tam wrócę! Zobacz→


Stylizacje, lookbooki, kolorowe tła i oczywiście niesamowita Klaudia. Zobacz→


Świetna studyjna sesja z Gabrysią. Kilka świetnych stylizacji + dobry klimat. Zobacz→


Dużo stylizacji, fajne studio BAJKA i oczywiście Kasia, z którą zawsze fotografuje mi się wspaniale! Zobacz→


Piekielnie upalna Turcja, ale bardzo fajna. Trochę zdjęć i trzy filmy na Youtube! Zobacz→


Bardzo doświadczone Sarajewo, jeszcze bardziej doświadczony Mostar i serbska Banja Luka. Zakochałem się w Bośni! Zobacz→


Globalna sesja zdjęciowa dla XIAOMI! Producentem OnlyOnly, agencją odpowiedzialną za całość GONG. Ogromna duma! Zobacz→


Genialny miesięczny pobyt w Tajlandi. Wigilia w klubie drag queen, sylwester na tajskim boksie dla lokalsów... i wiele, wiele więcej! Zobacz→


Absolutnie niesamowite Kosowo - całkiem inne, niż się go spodziewałem. We wpisach zdjęcia jak i vlogi.. Zobacz→


Estonia nieodkryta! Byłem w miejscach, o których pewnie nawet nie słyszeliście. Ja się w tym kraju zakochałem!. Zobacz→


KIedyś fotografowałem również na klasycznych negatywach, a głowę miałem pełną przedziwnych pomysłów. Zobacz→


Niesamowite Uzbekistan i tadżykistan. Duszanbe, Chiwa, Buchara czy Samarkanda. A wszystko doprawione krótkim pobytem w Abu Dabi. Wszystko na zdjęcich i we vlogach. Zobacz→


Od pięknych rejonów, poprzez skaliste miasto, po totalny rozpierdol Neapolu. W tej serii vlogów jak i na tych zdjęciach pokażę Wam pełen przekrój tego niesamowitego kraju! Zdjęcia i vlogi. Zobacz→


Byłem w miejscach, które jeszcze do niedawna były okupowane przez rosyjskie wojska. Widziałem masowe groby oraz straszne zniszczenia. Nigdy tego nie zapomnę!. Zobacz→


Wykonałem kilka zdjęć do najnowszej książki Marty Grzebyk z Krytyki Kulinarnej. Okładka + przekładki. Jak zawsze w super ekipie ze Studia Odczaruj Gary! Zobacz→


Kinga i Agnes we wspaniałej bieliźnie God Save Queens. Na Instaxach. Zobacz zdęcia→
© Dawid Markoff
Wszelkie prawa zastrzeżone
![]()