military art 2019, kulinarna sesja, zajęcia z mody, justynka, skwarek, stare miasto i wybory
Miałem przyjemność być w trzy osobowym jury konkursu fotograficznego „Military Art 2019” organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Tegoroczna edycja odbywała się w Lublińcu w Jednostce Wojskowej Komandosów. Jednocześnie miałem przyjemność wygłosić wykład o fotografii wojennej. Wielkie podziękowania dla Mateusz Łysek (super organizacja i atmosfera) i Łukasz Halczak (dzięki za wieczorne integracje z żołnierzami w pokoju numer 114!;).

Sesja ciastkowa z Asią Matyjek dla PKO (do nowej restauracji w Rotundzie). Tych cudowniejszych ciastek pokazać nie mogę, bo są jeszcze tajne ale uwierzcie mi, są absolutnie niesamowite i smakują obłędnie. Gwarantuję Wam, że to będzie takie miejsce z tych, które TRZEBA odwiedzić idąc na kawę i ciastko w Warszawie. Zajęcia z mody i wspaniała Emilka, z którą zawsze jest super. Do tego spacery i kawa z Justynką, gimnastykujący się Skwarek (potrafi zostać w takiej pozie 10 minut i obserwować wszystko do okoła) i stare miasto. Na koniec obywatelski obowiązek – głosowanie.

kategoria: mobilnie, różne tagi: dawid markoff, galaxys8, lubliniec, military art, podsumowanie, warszawa
Albania była bardzo spoko! Taki fajny detoks po strasznym Mediolanie. O ile do tego drugiego nie mam zamiaru wracać prywatnie, to do Albanii chciałbym jeszcze kiedyś pojechać. To kraj wielu miejsc, które chciałbym zobaczyć! To był też wyjazd pełen fajnych sytuacji, o których już nie pisałem, ale i najsilniejszego trzęsienia ziemi w Albanii od 30 lat. Kiedyś będę mógł powiedzieć „byłem tam tego dnia!”.

Justyna zrobiła mi tam wiele fajnych zdjęć. Ja jak to ja, widząc fajne miejsca totalnie przepadam, zaczynam tylko myśleć o fajnym kadrze. Więc na zdjęciach fotografuję coś lub nagrywam GoPro…

Czas powoli zabrać się za materiał wideo. To jednak po weekendzie, bo czeka mnie 2 dniowa duża sesja zdjęciowa – taki szybki powrót do realnego życia.

W 2020 w planach mam tylko jeden wyjazd – z Justyną spędzimy 3 tygodnie w Japonii. Przyznam, że żyję już tym wyjazdem i powoli zaczynam planować konkretne miejsca. To dopiero w czerwcu, ale wiem jak szybko ten czas do wyjazdu zleci.
* * *
Na koniec oczywiście lokalna muzyka. Tym razem tylko jeden kawałek, który jednak katowano dość mocno wszędzie, gdzie leciała muzyka.

kategoria: mobilnie, różne, wyprawy tagi: albania, dawid markoff, durrës, galaxys8, galaxys9, tiranë
red snapper, łódź, skwarek, justynka i trochę codziennej warszawy
Długo szukałem na winylu czegokolwiek starszego z albumów od Red Snappera. Nowych wydań już nie ma, a używanych w krajowym internecie/Allegro/OLX nic, totalnie zero. Z pomocą w końcu przyszedł eBay (i Włochy), gdzie udało mi się ustrzelić fajne wydanie z 2000 roku. „Our aim is to satisfy” to płyta, którą uwielbiam! Poluję na kolejne albumy, pewnie w końcu ustrzelę wszystkie:) Tak sobie myślę, że może powinienem nagrać o tym jakiegoś vloga?

Fajna jest ta Łódź. Chyba nie do życia, ale takiego kilkudniowego wypadu jak najbardziej. Zwłaszcza zdjęciowego. Ja nagrałem tam chyba w miarę ciekawy materiał (jest wpis poniżej), ale i zrobiłem telefonem kilka zdjęć. Jeszcze tam wrócę, bo kilku fajnych miejsc wciąż nie zobaczyłem!

Skwarek, ty wariacie! Jak cię tu nie kochać? Młody zdrowieje, mija alergia i problemy skórne. Jest więc radość – i nasza, i jego. Cholernie lubi podróżować metrem/tramwajem/pociągami. I kocha dzieci – dosłownie lgnie do nich. To dobrze:) Pamiętam, że planowaliśmy na początku Labradora… ale wzięcie Staffika było najlepszą decyzją, jaką podjęliśmy. Ta rasa jest absolutnie fantastyczna!

No a na koniec wiadomo: ukochana Warszawa, dom! Zajęcia z portretu w plenerze i książka o Albanii, jako przygotowanie do wrześniowego wyjazdu (8 dni w Albanii!). Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zawsze z ciarkami na plecach. No i spacery po nowej dzielnicy. Do tego metro, robótki graficzne (dawno nic w tym kierunku nie robiłem, ale dziwne uczucie – na szczęście nie muszę już tego robić zawodowo, chociaż wciąż czasami daje mi to satysfakcję) i oczywiście kurs fotografii kulinarnej.

kategoria: mobilnie, różne tagi: aleksandra jaroszek, budynki, dawid markoff, galaxys8, justyna, łódź, podsumowanie, skwarek, warszawa, winyle

Fajna sesja bieliźniana w fajnym mieszkaniu na Nowogrodzkiej w Warszawie. Dwie świetne modelki i sporo zabawy. Potem wrzucę jakieś polaroidy, a za jakiś czas finalne zdjęcia!
Backstage zrobiła mi Justyna.
kategoria: backstage, mobilnie tagi: agnes temmy, dawid markoff, galaxys9, god save queens, kinga osinska, specto models, warszawa
zajęcia z fotografii reklamowej, wilanów, ugly duckling, łazienki i sesja
W weekend prowadziłem w Akademii Fotografii zajęcia z Fotografii Reklamowej. Pofociliśmy sobie z grupą zegarki, opaskę miBand i kilka innych ciekawych produktów. Przy okazji bawiliśmy się przy tym wyśmienicie (i zużyliśmy sporo żyłek na opaskę sportową;). Wilanów w poszukiwaniu lokacji na zdjęcia. Przy okazji przepyszne lody. Skwarku, zdrowiej! Bo w tym kubraczku mało ci do twarzy… znaczy pyska.

Rany, jak ja kocham album „Journey to anywhere” od Ugly Duckling. Kiedyś zasłuchiwałem się na całego, aż na milion lat o nim zapomniałem. Ostatnio jednak jakimś cudem przypomniało mi o tym Spotify! Więc rozpocząłem poszukiwania winyla. Niestety w Polsce nie da się tego trafić (mam na myśli używkę, bo nowej płyty już nigdzie nie ma). Szukałem więc na eBay i znalazłem. W Japonii!

Spacery po nowej dzielnicy. Metro lekko po północy i zapakowana w czarny worek suknia do zdjęć. Wyglądała jak zwłoki, więc wzbudzaliśmy z Justynką spore zaciekawienie:) Łazienki w poszukiwaniu lokacji na zdjęcia. Sesja zdjęciowa (wkrótce w druku) – tu jeszcze zdjęcia przed wysłaniem do Eli do retuszu i IKEA o 21.48 w nocy w szybkim poszukiwaniu szafki do kuchni. Dzielnica, ale i chwilami Służew – tam już nie mieszkam, ale daleko nie mam.

kategoria: mobilnie, różne tagi: akademia fotografii, budynki, dawid markoff, galaxys8, podsumowanie, skwarek, warszawa, winyle
milicja, nowa dzielnica, płyty, książki, zdjęcia, burgery, wisła, spacery, kulinarna…
Wspaniały Polonez zauważony na Placu Defilad. Wielu osobom kojarzy się zapewne bardzo źle, ale obecnie przyciąga równie mocno, jak kiedyś zapewne odpychał i odstraszał. Nowe mieszkanie to i nowa dzielnica. Nocne tramwaje, metro, koniecznie zdjęcie od lustra w PKiN. Do tego wspaniałe dwie płyty Groove Armada kupione w fajnym sklepie z winylami na warszawskiej Pradze. Książki wynalezione na Buncie Czytaczy (super impreza!). Przeprowadzka uzmysłowiła mi, ile mam już płyt winylowych! Przeraziłem się…

Ostatnie foto w starej windzie (będzie mi jej brakowało). Impreza H&M super, było bardzo fajnie! Zwłaszcza te małe burgery:) A wieczorami Wisła którą kocham. Tylko te cholerne komary… Czy w tym roku coś na nie działa? Mam wrażenie, że nie.

Spacery po Starym Mokotowie <3 i grill z ziomeczkami na Służewiu. Rower w 35 stopniach to nie taki zły pomysł – przynajmniej wszędzie jest pusto. Na obronie fajnego dyplomu, gdzie w komisji byłem z Maćkiem. Skwarek nie lubi pozować do zdjęć, więc wszystkie nasze selfiacze wyglądają dość osobliwie. Kolejny super kurs fotografii kulinarnej, który poprowadziłem w Akademii Fotografii. Na koniec lotnisko w Modlinie i oczekiwanie na mocno opóźniony lot oraz super album fotograficzny znaleziony pod POLIN na imprezie organizowanej przez Fundację Zmiana.

kategoria: mobilnie, różne tagi: budynki, dawid markoff, galaxys8, podsumowanie, skwarek, warszawa
menu
o mnie
wyprawy na wschód i nie tylko
najnowsze wpisy
- hong kong: cmentarz pok fu lam
- hong kong: ma wan
- hong kong: wioski rybackie ma wan chung i tai o
- hong kong ponownie 1
- witaj hong kongu, ponownie!
- ogień!
- toruń ponownie 2
- toruń ponownie 1
- toruń, wschód słońca
- trash
- roxi
- displate party
- po prostu praga
- anita
- helsinki, suomenlinna
- helsinki 2
- helsinki 1
- prom z tallinna do helsinek
- estonia, narwa – dzień zwycięstwa w moskwie
- estonia, tallinn
- doha, lotnisko
- hong kong 3
- hong kong 2
- hong kong, sai wan swimming shed
- hong kong, victoria peak
- hong kong 1
- wietnam, saigon 3
- wietnam, jest dobrze!
- wietnam, saigon 2
- wietnam, pałac zjednoczenia
kategorie
- abstrakcje
analogowo
backstage
Bez kategorii
chłopaki
cinemagraph
cyfrowo
dziewczyny
kulinarne
miejsca
mobilnie
osobowości
panoramy
pierdupierdu
polaroid
poradnik
portfolio
przedmioty
publikacje
różne
wydarzenia
wyprawy
archiwum bloga
moje rzeczy
portfolio
instagram
youtube
tiktok
moja muzyka
pogadajmy podcast


Moje muzyczne alter ego! Na platformy streamingowe trafił właśnie mój drugi album muzyczny! 40 minut muzyki, 14 utwórów + bonus. Wpadnij, odsłuchaj i podaj dalej (album dostępny jest równie na Apple Music i Youtube Music):

Jako że to blog, to mam tu również klasyczne blogowe wpisy, w których pokazuję moje codzienne życie: sesje zdjęciowe, wyprawy i tym podobne rzeczy. Wszystko mobilnie, ze smartfona:

Jeżeli spodobały ci się moje materiały na Youtube lub zdjęcia, postaw mi kawę - będzie mi naprawdę niezmiernie miło:


Parada w Moskwie 9 maja. Moim ogromnym marzeniem było zobaczyć ten surrealistyczny spektakl na własne oczy właśnie z brzegu Narwy. Udało się! Dodatkowo odwiedziłem Finlandię. Zobacz→


Chyba najbardziej niesamowite miasto świata - nie do okiełznania w trzy dni. Starałem się jednak jak mogłem!. Zobacz→


Wietnam totalnie mnie zaskoczył - wyobrażałem go sobie całkowicie inaczej. I zakochałem się w nim a Saigon po tygodniu traktowałem jako swoje miasto!. Zobacz→


Fajna sesja z Marysią w centrum Warszawy. Kilka ciekawych stylizacji i dobrych kadrów + część wykonana w studio. Zobacz→


Kilka fajnych stylizacji, Kasia i Warszawa. Szybka streetowa moda bez kompromisów. Zobacz→


Kilka dni na Podlasiu. Najchętniej spędziłbym tam z miesiąc, ale na chwilę obecną musi mi wystarczyć i to. Ale jeszcze tam wrócę! Zobacz→


Stylizacje, lookbooki, kolorowe tła i oczywiście niesamowita Klaudia. Zobacz→


Świetna studyjna sesja z Gabrysią. Kilka świetnych stylizacji + dobry klimat. Zobacz→


Dużo stylizacji, fajne studio BAJKA i oczywiście Kasia, z którą zawsze fotografuje mi się wspaniale! Zobacz→


Piekielnie upalna Turcja, ale bardzo fajna. Trochę zdjęć i trzy filmy na Youtube! Zobacz→


Bardzo doświadczone Sarajewo, jeszcze bardziej doświadczony Mostar i serbska Banja Luka. Zakochałem się w Bośni! Zobacz→


Globalna sesja zdjęciowa dla XIAOMI! Producentem OnlyOnly, agencją odpowiedzialną za całość GONG. Ogromna duma! Zobacz→


Genialny miesięczny pobyt w Tajlandi. Wigilia w klubie drag queen, sylwester na tajskim boksie dla lokalsów... i wiele, wiele więcej! Zobacz→


Absolutnie niesamowite Kosowo - całkiem inne, niż się go spodziewałem. We wpisach zdjęcia jak i vlogi.. Zobacz→


Estonia nieodkryta! Byłem w miejscach, o których pewnie nawet nie słyszeliście. Ja się w tym kraju zakochałem!. Zobacz→


KIedyś fotografowałem również na klasycznych negatywach, a głowę miałem pełną przedziwnych pomysłów. Zobacz→


Niesamowite Uzbekistan i tadżykistan. Duszanbe, Chiwa, Buchara czy Samarkanda. A wszystko doprawione krótkim pobytem w Abu Dabi. Wszystko na zdjęcich i we vlogach. Zobacz→


Od pięknych rejonów, poprzez skaliste miasto, po totalny rozpierdol Neapolu. W tej serii vlogów jak i na tych zdjęciach pokażę Wam pełen przekrój tego niesamowitego kraju! Zdjęcia i vlogi. Zobacz→


Byłem w miejscach, które jeszcze do niedawna były okupowane przez rosyjskie wojska. Widziałem masowe groby oraz straszne zniszczenia. Nigdy tego nie zapomnę!. Zobacz→


Wykonałem kilka zdjęć do najnowszej książki Marty Grzebyk z Krytyki Kulinarnej. Okładka + przekładki. Jak zawsze w super ekipie ze Studia Odczaruj Gary! Zobacz→


Kinga i Agnes we wspaniałej bieliźnie God Save Queens. Na Instaxach. Zobacz zdęcia→
© Dawid Markoff
Wszelkie prawa zastrzeżone
![]()